כל המידע על

הריון לא רצוי

נכנסת להיריון ואת צעירה מדי? את לא רוצה את ההיריון? מפחדת מההורים? בואי נגלה כיצד תוכלי לעשות זאת בדרך הנכונה ביותר.

אל תחששי

דבר חשוב וקריטי מאוד בהחלטתך הוא לשתף אדם נוסף לפחות שאיתו תרגישי הכי בנוח. רצוי שאדם זה לא תהיה אחת מחברותייך אלא אדם מבוגר יותר בעל ניסיון. אלו יכולים להיות ההורים שלך, המורה שלך, דודה שלך, רופא/ת משפחה או רופא/ת נשים, הפסיכולוג או כל אחד אחר.

השיתוף יקל עלייך מאוד ויעזור לך לבחור בדרך הנכונה. לפעמים אנו חוששות מהתגובה של הקרובים לנו, אך לא פעם אנו מופתעים מתגובתם הנעימה למצב. אל תעברי את זה לבד.

הריון לא רצוי מה עושים

איך עושים הפלה

הפלה היא בעצם הפסקת היריון יזומה שנעשית על ידי התערבות רפואית. בכדי לעבור את ההפלה, צריך לקבל אישור מוועדה מיוחדת לכך שמונה שני רופאים ועובדת סוציאלית, הדנה בשאלה האם לבצע הפלה.

הוועדה מאשרת ביצוע הפלה במקרים כמו:

  • היריון מחוץ לנישואים
  • היריון מיחסים אסורים כגון אונס, גילוי עריות
  • כאשר נכנסת להיריון ואת מתחת לגיל 17
  • כשהילד בסיכון להיוולד עם מום
  • כאשר ההיריון מסכן את חייך או עלול לגרום נזק נפשי

ההחלטה הסופית לביצוע ההפלה תתבצע על ידי בחירתך ועל ידי אישור הוועדה בלבד ולא תזדקקי לאישור מבן זוגך או מהורייך על פי החוק הישראלי, כמובן נתון לבחירתך.

חשוב מאוד שתדעי, שהליך זה הוא דיסקרטי לחלוטין ופרטייך נשמרים בסוד ולא מועברים לאף אדם שאינו מהצוות הרפואי ללא הסכמתך.

האם ההפלה עלולה לפגוע בפוריות שלי?

הפלה היא אכן לא משהו שהיינו בוחרות בו מלכתחילה ויש לה השפעות גופניות ובעיקר נפשיות.

הפלה אכן לא תורמת לפוריות גוף האישה, אך לא בהכרח עלולה להזיק לה. הפלה שתעשה במקום מקצועי על ידי אנשי צוות מקצועיים, תוך גילוי מוקדם של ההיריון, לא אמורה להוות סיכון.

נשים רבות שעברו הפלה יזומה נכנסו להיריון חוזר ורצוי לאחר מכן, לכן אין לכן מה לדאוג. וודאי ורצוי שלא תגיעו לשם ויש בה כדי לסכן את האישה, אך ברבים מהמקרים הפוריות אינה נפגעת. 

איך מתכוננים להפלה?

קודם כל וחשוב מכל שתגיעי כמה שיותר רגועה. הכיני את עצמך לפני והשתדלי לעשות את הדברים שעושים ל טוב ומרגיעים אותך. שמעי מוזיקה מרגיעה, דמייני ותרגלי רגשות חיוביים ותהיי עם האנשים שתורמים לך. אל תאשימי את עצמך וקבלי זאת באהבה.

מבחינה פורמלית, עלייך להגיע ביום הנקבע לבית החולים עם כל המסמכים הדרושים כולל אישור הוועדה.

בבית החולים יצפו לך רופאים ואחיות שיתשאלו אותך ויכינו ואותך להליך. חשוב שתשאלי כל שאלה שברצונך לדעת עליה את התשובה ולא להתבייש כלל. מומלץ כמובן, באם תרצי, לצרף אלייך אדם נוסף קרוב שתבחרי שילווה אותך בכל התהליך הזה וישהה איתך בזמן זה, מלבד בחדר בו מבוצעת ההפלה.